Matriks ile Otomatik Alım Satım
reply

Teknik analizde daha objektif kalabilmek için sistematik analiz yöntemleri geliştirilmiştir. Piyasalarda bir veya birden fazla stratejiye bağlı olarak analiz yapan ve belirli şartların gerçekleşmesi ile otomatik olarak alım – satım gerçekleştiren uygulamalara sistematik analiz denilmektedir. Sistematik analiz genellikle bilgi birikiminin, tecrübenin ve teknik altyapı desteğinin bir ürünüdür.

Yatırımcı stratejilerini otomatiğe çeviren bu uygulama insan faktörünü de minimuma indirerek bireysel hataların önüne geçer ve kısa süreli ters fiyat hareketlerinde hissi davranılmasına izin vermez. Otomatik alım – satım yatırımcının bilgisayar başında kalmasını gerektirmeyen, yatırımcının stratejileri doğrultusunda parametreler üreterek alım veya satım yapan ve yatırımcıyı disiplin altında tutan bir sistemdir.

Otomatik alım – satım uygulamaları, piyasalarda işlem yapan yatırımcıların, duygusal yatırım kararlarının oluşturabileceği kayıp risklerinden korumak amacıyla belirli bir algoritmaya göre alım – satım sinyali üreten sistemlerdir.İşlem yapılan piyasaların açık olduğu zaman diliminde oluşan yatırım fırsatlarının değerlendirilebilmesi ve beklenmeyen sert fiyat dalgalanmalarının oluşturabileceği risklerden korunabilmesi amacına hizmet etmektedir. Belirli bir algoritmaya göre oluşturulan bu sistemler bilgi, tecrübe, işlem hızı, hızlı karar alma, işlem disiplini gibi etmenleri bünyesinde barındırır.

Otomatik  alım – satım uygulamaları, yatırımcının önceden belirlediği bir karar mekanizmasına göre hareket eder, piyasa verilerini sürekli izleyerek yatırımcının yerine piyasa işlemlerini gerçekleştirir. Böylece yatırımcı, piyasa verisini sürekli takip etmesine gerek kalmadan, piyasada oluşabilecek fiyatları yakalama veya risklerden kaçınma şansına sahip olur.

Otomatik emir iletimiyle ilgili videolara ulaşmak için tıklayınız.

(https://www.matriksdata.com/website/destek/egitim-videolari/otomatik-emir-gonderimi)

KHN (Kahin) teknik analiz videoları için tıklayınız.

https://www.matriksdata.com/website/destek/egitim-videolari/kahin-teknik-analiz-videolari

Başvuru için tıklayınız.